Босна

  во

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, како дел од владината делегација предводена од Премиерот на Република Македонија Зоран Заев, денеска во ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Премиерот Заев со домакинот Звиздиќ и владината делегација од Македонија оддаде почит на претседателот Борис Трајковски, на спомен обележјето во Ротимље: Беше ...
  сите 124 | | | веќе видена

  „Претседателот Борис Трајковски беше миротворец. Овде сме да изразиме почит кон она за што тој се заложуваше, а тоа е мир, меѓусебно почитување, соработка и ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, како дел од владината делегација предводена од Премиерот на Република Македонија Зоран Заев, денеска во ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Една провокатовна фотографија кружи на Интернет со уште попровокативни наслови, дека ова е мажот со кој Цеца била во брак пред Аркан. Порталот Аура од Босна ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Беше миротворец, тоа е вредноста зад којашто и ние стоиме, рече македонскиот премиер Зоран Заев кој заедно со неговиот домаќин претседавачот со Советот на ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Во рамки на дводневната официјална посета на Босна и Херцеговина, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, денеска потпиша ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Соработка во областа на земјоделството и културата, патување меѓу двете земји само со лични карти, можна авионска линија Скопје-Сараево и обратно. Ова се ...
  сите 124 | | | прочитана: 281 | веќе видена

  Владата на Република Македонија ги темели своите активности на принципот на градење едно општество за сите. Низ ова, определбата за итни реформски приоритети и ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Посетата на македонската владина делегација на највисоко ниво на Босна и Херцеговина е почеток на најавената интензивна соработка меѓу двете држави и е во ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Македонија и Босна и Херцеговина денеска потпишаа меморандум за соработка во областа на земјоделството. Меморандумот е потпишан од страна на македонскиот ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Владата на Република Македонија ги темели своите активности на принципот на градење едно општество за сите. Низ ова, определбата за итни реформски приоритети и ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи на Македонија Оливер Спасовски и министерот за безбедност на Босна и Херцеговина Драган Мектиќ на денешната средба во Сараево, ...
  сите 124 | | | веќе видена