Битола

  во

  По првата ослободителна пресуда која прилепскиот Основен суд ја изрече по однос на пријавата која МВР – Полициска станица Прилеп ја поднесе против Жарко ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Статистички и годинава најголемиот број на интервенции на територијалната противпожарна единица во Битола во однос на пожари се однесува на неисчистените ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Во среда, на 18 јануари со почеток од 11 часот во Македонската опера и балет ќе се одржи комеморација во чест на прерано починатиот Саша Николовски Ѓумар. ...
  сите 109 | | | веќе видена

  После првата ослободителна пресуда која прилепскиот Основен суд ја изрече по однос на пријавата која МВР-Прилеп ја поднесе против адвокатот Жарко Стеваноски, ...
  | | веќе видена | слични

  Во среда, на 18 јануари со почеток од 11 часот во Македонската опера и балет ќе се одржи комеморација во чест на прерано починатиот Саша Николовски Ѓумар. ...
  сите 109 | | | веќе видена

  66-Годишна жена со иницијали В.Н синоќа била пронајдена почината во демирхисарското село Прибилци, соопшти МВР. Причина за смртта најверојатно е труење со ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Осмиот јануарски ден од годинава со измерени минус 28 Целзиусови степени во Берово е еден од убедливо најстудените изминативе повеќе од шест децении, соопштија ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Факултетот за музичка уметност-Скопје во среда, 18 јануари 2017, од 11 часот во Македонската опера и балет ќе одржи комеморативна седница за својот редовен ...
  сите 109 | | | веќе видена