Белград

  во

  Припадниците на МВР во Белград ги уапсија Б.Б. (1979) и А.Г. (1980) осомничени дека извршиле повеќе кривични дела разбојништво, тешки кражби и измами на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Припадниците на МВР во Белград ги уапсија Б.Б. (1979) и А.Г. (1980) осомничени дека извршиле повеќе кривични дела разбојништво, тешки кражби и измами на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Припадниците на МВР во Белград ги уапсија Б.Б. (1979) и А.Г. (1980) осомничени дека извршиле повеќе кривични дела разбојништво, тешки кражби и измами на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По петгодишната суспензија на Карпош Соколи од сите натпреварувања на АБА, првиот човек на македонскиот вицешампионо повторно се огласи во јавноста. Овој пат ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Американскиот политиколог, Фил Батлер, тврди дека цепкањето и распадот на Југославија биле дел од поширокиот план на НАТО сојузот, со кој сакале да ги ослабат ...
  сите 14 | | | прочитана: 278 | веќе видена

  Меч од висок ризик не може да помине без инциденти во Белград. Така беше и синоќа на дуелот Партизан - Олимпијакос. Гостите се радуваа на триумф од 3:1 и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  По повод барањето на македонските власти на македонска државна делегација да ѝ се дозволи годишнината од најголемиот македонски празник - Илинден да го ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Нема никаква дискриминација помеѓу домашните и странските инвеститори. Впрочем имаме и две домашни компании кои се релоцираа во ТИРЗ и произведуваат, така да ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Нема никаква дискриминација помеѓу домашните и странските инвеститори. Впрочем имаме и две домашни компании кои се релоцираа во ТИРЗ и произведуваат, така да ...
  сите 39 | | | веќе видена

  -Условите за влезот во ТИРЗ се високи. Потребно од компаниите да бидат 100 % извозно ориентирани. Потребно е истите тие компании да вложат десетици милиони ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Некогашниот студентски бригадир Душко Маџоски го памети скопскиот земјотрес по страв и викотници. По избезумени и расплакани луѓе. Го памети и по храбри и ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Македонската уметница Верица Ковачевска учествуваше на изложбата „Работни и студиски стипендии на градот Цирих во 2017 година“ во музејот „Хелмаус“ во Цирих и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Продолжува препукувањето на релација АБА лига и претседателот на Карпош Соколи, Огнен Дедиќ, кој преку официјалниот сајт на тимот раководните лица на АБА ...
  сите 46 | | | веќе видена