Барселона

  во

  Денес ќе се одржи седумдесетата седница на Советот на општина Охрид со почеток во 11,00 часот. Помеѓу останатите точки од дневниот ред ќе се расправа и за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Реал Мадрид убедливо го победи Депортиво ла Коруња во 34. коло на Ла Лига со резултат од 6:2. Тренерот одлучи да ги одмори играчите од првата постава, така што ...
  сите 195 | | | веќе видена

  После седум години на „Камп Ноу“ и 319 одиграни натпревари за Барселона, Хавиер Маскерано конечно успеа да го скрши мразот и да се запише во листата на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Кога остануваат само четири кола до крајот на шампионатот и за битката за титулата во шпанската Примера, јасно е дека веќе почнуваат да се прават претпоставки ...
  сите 195 | | | веќе видена

  Барселона и Реал ги декласираа своите противници во 34.коло во Примера. Барса против Осасуна победи 7:1, а Реал на „Ријазор“ во Ла Коруња со 6:2. Лионел Меси ...
  сите 195 | | | веќе видена

  Реал Мадрид се врати во победнички ритам по шокантниот пораз во „Ел Класико“ од Барселона, и славеше убедлив триумф над Депортиво Ла Коруња на „Риазор“ со 2-6. ...
  сите 195 | | | веќе видена

  Вечерва во Скопје по долго и тешко боледување на 69-годишна возраст почина доајенот на македонскиот кајак на диви води, Мичо Поповски. Тој беше поранешен ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Реал Мадрид и Барселона ја продолжија мртвата трка за шампионската титула во Ла Лига забележувајќи убедливи победи против Депортиво ла Коруња (6-2) односно ...
  сите 195 | | | веќе видена