Барак Обама

  во

  Помина половина година откако Доналд Трамп влезе во Белата куќа, а неговиот мандат веќе изгледа како залетан воз на кој што му откажале сопирачките - се чинеше ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Помина половина година откако Доналд Трамп влезе во Белата куќа, а неговиот мандат веќе изгледа како залетан воз на кој што му откажале сопирачките - се чинеше ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Многу е тажно републиканци, дури и некои кои беа пренесени на грб преку линијата, да прават многу малку за да го заштитат својот претседател, напиша Трамп на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Вашингтон, 24 јули 2017 (МИА) – Американскиот претседател Доналд Трамп изрази незадоволство од републиканците наведувајќи сека „прават малку за да го заштитат ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп изрази незадоволство од републиканците наведувајќи сека „прават малку за да го заштитат својот претседател“. Тоа тој го ...
  сите 27 | | | веќе видена

   Се чувствувате како да сте заглавени во сопствената рутина и не може да излезете од кругот? Не грижете се, на сите ни се има случено тоа. За сѐ постои ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп изрази незадоволство од републиканците наведувајќи сека „прават малку за да го заштитат својот претседател“. Тоа тој го ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон во понеделникот со челниците на Русија Ерманија и Украина, во таканаречениот формат на Нормандиската четворка, ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Филипинскиот претседател Родриго Дутерте одговори на повикот на Белата куќа и неговиот американски колега Доналд Трамп, да дојде во посета на Вашингтон. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) ја укинува програма за поддршка на бунтовничките групи, кои се борат против силите на сирискиот претседател ...
  сите 32 | | | веќе видена