Атина

  во

  Грчката Влада демантира дека постои неусогласеност меѓу Атина и Никозија во однос на Кипар, пишува весникот „Имерисија". Премиерот Алексис Ципрас ги разбира, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Грчката Влада демантира дека постои неусогласеност меѓу Атина и Никозија во однос на Кипар, пишува весникот „Имерисија". Премиерот Алексис Ципрас ги разбира, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  ПОНЕДЕЛНИК, 16 ЈАНУАРИ 2017 09:25:00 АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: ЗАБРАНА ЗА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА: Забрана за сообраќај за тешки товарни возила ...
  сите 346 | | | веќе видена

  Земјотрес со интензитет од 4,5 степени според Рихтеровата скала, беше регистриран во недела наутро во Грција, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Денес наутро во Грција беше регистриран земјотрес со интензитет од 4,5 степени според Рихтеровата скала, покажуваат податоците од Европскиот медитерански ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Земјоделците во Грција сооопштија дека на 23 јануари ќе почнат со протести, што значи дека се очекуваат блокади на патиштата, вклучувајќи ги и граничните ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Неколку дена, откако регионот беше зафатен со поларни температури, на граничниот премин Евзони, останаа заглавени околу 70 товарни возила меѓу кои и голем број ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Со големи василичарски огнови, богата трпеза, мазник со паричка и колбаси се прослави Василица или Православна Нова Година во општина Новаци. Ова е една ...
  сите 43 | | | веќе видена