Англија

  во

  Вчерашните дуели во Лигата на Европа ја комплетираа првата нокаут-фаза и ги дадоа имињата на сите осминафиналисти. На големо изненадување во најдобрите 16 ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Вчерашните дуели во Лигата на Европа ја комплетираа првата нокаут-фаза и ги дадоа имињата на сите осминафиналисти. На големо изненадување во најдобрите 16 ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Јирген Клоп не е изненаден од одлуката на Лестер да му врачи отказ на Клаудио Раниери, менаџерот на Ливерпул го спореди ова со Брегзит и победата на Доналд ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Новиот лидер на британската десничарска, аниевропска и антиимигрантска Партија за независност на Обединетото Кралство (УКИП), Пол Натал доживеа пораз на ...
  сите 4 | | | прочитана: 157 | веќе видена

  Новиот лидер на британската десничарска, аниевропска и антиимигрантска Партија за независност на Обединетото Кралство (УКИП), Пол Натал доживеа пораз на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бурата „Дорис“ прави големи проблеми на британските аеродроми, а на интернет беа објавени снимки од проблемите со кои се соочуваат авионите при слетувањето. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Како што пишува „Раша Тудеј“ ветровите достигнуваат брзина и до 160 километри на час во поедини места. Едно лице загина поради бурата. Една жена од ...
  сите 10 | | | веќе видена