Англија

  во

  Српскиот репрезентативец Немања Матиќ најверојатно ќе биде второ летно засилување за Манчестер Јунајтед, но уште пред да стави потпис на договорот, почнаа ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Актуелниот англиски првак Челси се подготвува да го собори клупскиот трансфер рекорд и тоа со бразилскиот интернационалец Алекс Сандро. Според најавите од ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо беше оној кој одлучи да го врати Немања Матиќ од Бенфика и да биде лидер на средината на теренот во неговиот Челси, а фудбалска Англија сега на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Министри во британската Влада, кои не се согласуваат Тереза Мај да остане во Даунинг стрит 10, предлагаат актуелниот министер за финансии, Филип Хамонд да биде ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Полскиот претставник во квалификациите за ЛЕ, Лех Познањ ќе биде драстично ослабен во двомечот со нашиот Пелистер и ќе го игра двомечот од првото коло без ...
  сите 14 | | | веќе видена

  „Скај Спортс“ го смести Енис Барди во десетте најдобри фудбалери на Европското првенство во Полска, а според нив, би било вистинско изненадување ако ...
  сите 52 | | | прочитана: 195 | веќе видена

  Неколку фолклорни состави при Детскиот културен центар „Карпош“ зедоа учество на Меѓународниот фолклорен фестивал кои што се одржа во градот Калела во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Министри во британската Влада, кои не се согласуваат Тереза Мај да остане во Даунинг стрит 10, предлагаат актуелниот министер за финансии, Филип Хамонд да биде ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Министри во британската Влада, кои не се согласуваат Тереза Мај да остане во Даунинг стрит 10, предлагаат актуелниот министер за финансии, Филип Хамонд да биде ...
  сите 178 | | | веќе видена