Александар

  во

  Не постои во меѓународното право, во дипломатијата, во политиката, ситуација во која доколку една држава ѝ помага финансиски на друга, може да се меша во ...
  | | веќе видена

  Веќе е познато дека ДУИ и Села безусловно му даваат амин на Заев, она што е непознаница, тоа е дали БЕСА ќе учествува во новата влада или нема да учествува, ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Со 597 гласа „за“ Зоран Заев е реизбран за лидер на СДСМ на 22 партиски конгрес, кој денеска се одржува во скопскиот хотел „Александар Палас“. Од 723 присутни ...
  сите 164 | | | прочитана: 660 | веќе видена

  Сите ѕвезди се во Кан, а дизајнерите се во луда трка кој ќе собере повеќе поени со своја тоалета. Еве кои личности направија најголем впечаток досега: И покрај ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Тука беа и новите коалициски партнери на СДСМ, ДУИ и Беса, но и поранешни истакнати функционери на партијата како Илинка Митрева, Никола Поповски и Ѓунер ...
  сите 164 | | | прочитана: 187 | веќе видена

  Неуспешниот обид на Белорусија да се пласира во финалната фаза на Светското првенство во хокеј на мраз беше причина за претседателот на државата Александар ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Дербито во Битола помеѓу освојувачот на Купот на Македонија, Пелистер и старо-новиот шампион, Вардар, во рамките на последното коло од ПМФЛ ќе го суди Димитар ...
  сите 35 | | | веќе видена