Александар

  во

  На програмата на „Охридско лето“ вечерва е концертот на рускиот пијанист Александар Синчук. Музичката програма на годинашното 57. издание на фестивалот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во Домот на хумантирани организации „Даре Џамбаз“ од 9 до 17 часот ќе се одржи традиционалната крводарителска акција на Црвениот крст на град Скопје. Во 11 ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Станковски вели дека ваквиот чин ќе значи провокација за македонскиот народ и ќе долее масло на огнот. Неприфатливо и монструозно ќе биде обраќањето на ...
  | | веќе видена

  За тоа дека српските власти се повикуваат на црковните и оставаат тие да носат ваква одлука Чепреганов вели треба да се најде компромис. Гледаме дека ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Забрзано се работи на усвојување на законот за употреба на албанскиот јазик. Ние тој процес не сакаме да го успоруваме, напотрив, треба да се забрза, бидејќи ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Автопатот Охрид Кичево се гради неквалитетно, алармираат од З аводот за испитување на материјали кој е автор на пет делници од овој патен правец. Директорот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени дека внатрешниот дијалог за Косово е решавачки за иднината на Србија и српскиот народ.- Време е како народ да ...
  сите 54 | | | веќе видена

  „Во екот на туристичката сезона, досегашната директорка на јавното претпријатие „Охридски Комуналец“, Елена Скрческа, одлучи да замине во пензија, со што ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На програмата на „Охридско лето“ вечерва е концертот на рускиот пијанист Александар Синчук. Александер Синчук е лауреат на интернационалните натпревари по ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Белград, 25 јули 2017 (МИА) - Повикот на српскиот претседател Александар Вучиќ за широк општествен дијалог за Косово, кој ќе почне во септември, се подготвени ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Актерот Јордан Витанов беше 10 години директор на Народниот театар во Велес „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“, и денеска е еден од разрешените директори од ...
  сите 45 | | | веќе видена