Фобиите кои доминираат во поддршка на целосно измислениот и лажен национален мит се безмалку целосно производ на една патолошка национал-патриотска параноја ...
| | веќе видена

Костадин Богданов, владиниот агент кој ја застапува Македонија пред Европскиот суд за човекови права во Стразбур, еден од групата членови на ВМРО-ДПМНЕ кои ...
сите 10 | | | веќе видена

Народниот правобранител Иџет Мемети и извршниот директор на Здружението Национален ромски центар од Куманово Ашмет Елезовски, денеска потпишаа Меморандум за ...
сите 3 | | | веќе видена

Се предвидуваат многу повеќе права за Република Бугарија како страна во овој договор, а многу повеќе ограничувања, рестрикции и обврски за Република Македонија ...
| | веќе видена

Петар Богоевски кој себеси се прогласи за реформатор, а голем дел од јавноста ги нарече група на деформатори под контрола на СДС и надворешни фактори, се најде ...
сите 3 | | | веќе видена

Согласно член 67 од Деловникот, став 2, голем број на пратеници од Коалицијата „За подобра Македонија“ ќе поднесат барање за свикување на итна седница на ...
| | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија денеска потворно остро реагираше на функционирањето на Економско социјалниот совет, чиј претседател е ...
сите 3 | | | веќе видена

Она што во досегашниот период недостасуваше е подобрување на комуникацијата меѓу државниот и приватниот безбедносен сектор. Таа треба да се подобри затоа што и ...
сите 2 | | | веќе видена

На денешната Kомисија за финансирање и буџет во собранието на Република Македонија, каде на дневен ред е разгледување на ребалансот на буџет за 2017 година, ...
сите 7 | | | веќе видена

Говорејќи за новата Влада на Република Македонија, која европратеничката посочи дека беше формирана со постизборна коалиција меѓу социјал-демократите и ...
сите 53 | | | прочитана: 290 | веќе видена

Осумнаесет албански државјани, кои непријавено претсојувале во Тетовско биле откриени при денешната акциска контрола на полицијата на неколку места во Тетово, ...
сите 7 | | | веќе видена

(ФБ статус на Антонио Милошоски) • Заев ги гледа стопанствениците во очи и ги лаже “државата му должи 400-700 милиони €вра на стопанството”. Која му е целта?? ...
сите 5 | | | веќе видена

next