Магазинот InStore, кој веќе шест години континуирано информира и едуцира во рамките на FMCG-секторот во Македонија и во регионот, годинава по трет пат ќе го ...
| | веќе видена

За рудникот Иловица кој што сега е во фаза на добивање на дозвола за експлотација помина јавната расправа, а се уште не е издадено решението од страна на ...
сите 11 | | | веќе видена

Битолчани повторно кажаа едно големо „НЕ“ за двојазична и бинационална држава и дебати кои се вовед во промена на знамето, грбот и химната на Република ...
сите 16 | | | веќе видена

ЗНМ ја одбива идејата за регулација на медиумските содржини и секој професионален новинар треба да одбие државата да ја оценува неговата работа како новинар. ...
| | веќе видена

Блискиот соработник и пријател на Зоран Заев, Захир Бекири- Чауш најавува формирање на нова партија која треба да ги обедини сите муслимани. На овие избори ...
сите 7 | | | веќе видена

Да прекине злоупотребата на собраниската говорница и да се решаваат реалните проблеми на граѓаните побара денеска во Собрание од колегите од ВМРО ДПМНЕ Ејуп ...
сите 7 | | | веќе видена

Академскиот кадар од земјите од Европската Унија (ЕУ) треба да има гарантирано право на престој и работа во Велика Британија по „Брегзит“, за да се избегне ...
| | веќе видена

Плакати со имиња и со фотографии од пратеници од СДСМ на кои пишува „Предавнику, ... ајде да видите што народот мисли за вашата Тиранска платформа“ и стои ...
| | веќе видена

ПРОГЛАС! Се повикуваат сите граѓани од сите градови да дојдат пред Собранието на Република Македонија. НАРОДОТ Е ГАЗДА ВО ОВАА ДРЖАВА!, Порачаа од граѓанската ...
сите 37 | | | веќе видена

Видеото на Радио Слободна Европа јасно го покажува дивјаштвото во Собранието. Вака се уништуваше опремата на новинарите и се тепаа пратеници. Погледнете само ...
| | веќе видена

next