Ова е одлична прилика граѓаните да си го искористат продолжениот викенд за да отпатуваат негде. Временската прогноза им оди од рака па така на 24, 25 и26 јуни ...
сите 8 | | | веќе видена

Врховниот суд издаде решение со кое ја уважи жалбата на Сеат Рахиќ и го укина притворот. Тој е брат на поранешниот пратеник на СДСМ, Есад Рахиќ. Наместо ...
сите 2 | | | веќе видена

Незадоволни лозари ја блокираа винарската визба „Повардарие” во Неготино, во која неколку цистерни се натоварени со флаширано и наливно вино, и велат дека нема ...
сите 2 | | | веќе видена

Во рамките на Програмата за поддршка на парламентите од земјите на Западен Балкан и Турција, во организација на Европскиот парламент денеска и утре во Брисел ...
сите 11 | | | веќе видена

Друштвото на вoените ветерани на УЧК ги предупредува политичките лидери кои се на власт дека ако не го исполнат тоа што го ветиле, ќе се случуваат непосакувани ...
сите 7 | | | веќе видена

Пратениците на денешната петта собраниска седница ќе распрaваат за годишните извештаи за работата на Антикорупциската комисија за 2016 година, за Извештајот за ...
сите 55 | | | веќе видена

Заврши асфалтирањето на локалниот пат до Перчачко маало во селото Моштица, Македонска Каменица. Патот е во должина од 2,7 километри, ширина на коловозот од 3,5 ...
сите 3 | | | веќе видена

Поранешни ученици од скопската гимназија „Орце Николов“ самоиницијативно решија да организираат средба со своите врсници, на која преку неформален муабет ќе ...
| | веќе видена

Речиси 37 илјади евра, или поточно 2.259.801 денари, ќе потроши Национална агенција за европски образовни програми и мобилност за половина година за услуги од ...
сите 4 | | | веќе видена

Скопското обвинителство по месец и половина сè уште нема одговор што е причината за смртта на докторката Јелка Спасовска Масин од Клиниката за нефрологија. ...
сите 13 | | | веќе видена

next