Либералната партија го поздрави зголемениот број полициски патроли што ги најави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовскии и ја повика полицијата од ...
сите 5 | | | веќе видена

Обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, на денешното судење за случајот „Титаник“ рече дека бараат притвор за Кирил Божиновски. „Поради опасност од бегство и ...
сите 61 | | | прочитана: 8171 | веќе видена

Чиј проект е градскиот затворен пазар и кој колку направил за град Кавадарци е темата на која два дена се препукуваат власта и опозицијата во градот. И додека ...
сите 5 | | | веќе видена

Oбвинетите не можат да ја напуштат државата, ниту со лична карта, ниту со дипломатски пасош, вели министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. „Постојат ...
сите 66 | | | прочитана: 342 | веќе видена

то правиш, прави истото да биде благословено од Бога, поддржано од семејството, почитувано од народот и во интерес на татковината! Принципите и вредностите ќе ...
сите 4 | | | веќе видена

Гостиварци отсега сите детални информации за разни административни постапки и и процедури кои треба да ги завршат, ќе можат да ги добијат преку порталот Е ...
| | веќе видена

Зоран Заев на почетокот кажа дека за овој договор постои можност за поправање и договарање, а министерката за надворешни работи на Бугарија излегува и кажува ...
сите 13 | | | веќе видена

Спиро Ристовски не е сопственик на никаков имот во близина на гаражата во Тафталиџе на семејството Петковски, ниту има каков било друг правен интерес или ...
сите 41 | | | прочитана: 5019 | веќе видена

Од 4-ти до 6-ти август, Крушево е вистинското место за сите оние кои уживаат во кампувањето, спортувањето, параглајдингот и забавата на отворено. When in ...
| | веќе видена

Познат македонски “абдихтунг” експерт од Швајцарија, нуди бесплатно монденско решение за санирање на црквата во мавровското езеро. Еве што напиша на Фејсбук Се ...
| | веќе видена

Завршна конференција и панел дискусија за медиумската писменост ќе се одржи денеска во Скопје во организација на здружението за развој на претприемништвото и ...
сите 4 | | | веќе видена

next