Доколку се движите по автопатот Скопје-Велес, на 35-тиот килпометар од десна страна се наоѓаат два манастири Света Богородица и Свети Јован Крстител. Тука ...
| | веќе видена

Би сугерирал поголемо вклучување на помали субјекти во туристичката понуда, а тоа можеме да се постигне со создавање гарантен фонд за мали кредити, вели Владо ...
| | веќе видена

Владата на Република Македонија, во соработка со Министерството за образование и наука, како и Кинеската Влада денеска го промовираа проект за техничка помош ...
сите 24 | | | веќе видена

Во Сомалија повеќе од шест милиони луѓе имаат потреба од помош, после две години без дожд, известува Џејсон Бурк , репортер на Гардијан, од Сомалија. Нема пат ...
| | веќе видена

На младиот пратеник на СДСМ Стефан Богоев, исто како и на неговиот постар колега Петре Шилегов, совршено му се погоди „режимот“ на ВМРО-ДПМНЕ, пишува ...
сите 9 | | | веќе видена

Извршниот комитет на Либералната партија на синоќешната седница, на која била разгледувана актуелната политичка остојба во државата, констатирал дека ...
сите 7 | | | веќе видена

Веќе 55 дена граѓаните се на улица се на улица, тие секојдневно, со протести и разни други активности, кажуваат дека се против Тиранската платформа. Денеска ...
сите 8 | | | веќе видена

За политичкото лудило од еден поинаков агол анализиравме со социјологот Татјана Стојановска Иванова, психијатарот Викторија Вујовиќ и психолозите Ана Попризова ...
| | веќе видена

„СДСМ не се во позиција да ја одбијат Тиранската платформа“, изјави универзитетскиот професор, правник и политиколог Д-р Ненад Марковиќ во „ОКО“ на ТВ Нова. ...
сите 3 | | | веќе видена

Васил Пишев од ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието рече дека Тиранската платформа е прифатена од страна на Зоран Заев само за тој да избегне кривична одгогорност ...
сите 6 | | | веќе видена

Стапувањето во сила на новиот Закон за кривична постапка претставува своевидна пресвртница во функционирањето на кривично-правниот систем на Република ...
сите 8 | | | веќе видена

Во винаријата Стоби, Градско, Проектот на УСАИД за микро и мали претпријатија, кофинансиран од Владата на Швајцарија, имплементиран од Центарот за развој на ...
сите 3 | | | веќе видена

На оваа фотографија, до која ексклузивно дојде порталот Плусинфо, јасно се гледа како е направен обид да се монтира „случај Максим Димитриевски“. Станува збор ...
сите 10 | | | веќе видена

next