Нови споменици во Центар и во Кисела вода

Уште еден коњанички споменик денеска беше поставен во главниот град, овој пат кај „Чешма“ во населбата Кисела Вода, на местото каде што се спојуваат улиците „Првомајска“ и „Иван Козаров“. Официјално именуван „Македонски војвода на коњ“, споменикот на Тодор Александров е висок 5 метри, изработен е од бронза и поставен е на постамент висок 3,5 метри. Хонорарот за авторот Миле Брцески и леењето во ...

Оливер Спасовски во „24 Анализа“, Оливер Андонов
Од Марк Цукенберг зависи тргањето на приватните
Видеозаписот за „Разбуди ме“ од Стефанија
Шефот на бугарската дипломатија побарал на
Јанева до Сулејманов: Не можам да му објаснувам и
Викендов сончево и топло, од понеделник заладување
Планирајте одмор: Следи продолжен викенд и уште
Шесте „Т“ на македонското СЈО
Од ПМ-10 честички до струја
Расправата повторно одложена, Јанева не се појави
Осветување на темелите на нов монашки конак во
Ад-хок тело: Прекршочни за Сител и ТВ Нова,
И „пратеничките прашања“ чекаат подобри времиња
Казна од 50 евра за правење ајвар пред зграда
Молк од институциите за богатството на