Нова лотарија на Владата: “Фискална во рака – награда без мака“

Со собирање 20 фискални сметки од кој било износ, граѓаните ќе може да учествуваат во наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“, која ја најави денеска вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески. Главни награди се стан и дуќан, а секои 45 дена ќе се доделуваат автомобил и вредносни ваучери за лаптопи, велосипеди, смарт телефони, ЛЦД телевизори… Извлекувањето ќе биде во девет ...

Утре сончево со температура до 33 степени
СДСМ вади експерти за ад хок-телото од партиските
Пратеникот Антонио Милошоски доби ќерка
СДК: Канческа и Џемаили во „Мадам Тисо“ бирале
Иванов: Македонија мора да се прилагоди на
Оливер Ристиќ: Не ја навредив дијаспората, прашав
Авансното обесштетување легнува на сметките на
Отворен за сообраќај новиот пат до манастирот
По 40 години започна изградба на рудник во
Исхраната ја подобрува работата на штитната жлезда
Барањата на Ердоган – македонска реалност?
Собранието во понеделник ќе ја продолжи 114-та
Листите на ВМРО-ДПМНЕ на ревизија, СДСМ допрва ќе
Зголемен бројот на патници на македонските
ВМРО-ДПМНЕ гласаше ЗА, Комунална хигиена ќе го