И летниковец ...

Барокниот летниковец на плоштадот Македонија ќе чини 350 000 евра. Два месеца по потпишувањето на договорот со скопски Бетон општината конечно ја објави сумата за еден од последните објекти од Скопје 2014-та. Што ќе содржи местото за одмор, за парите кои се трошат од буџетот, од канцеларијата на Тодоровиќ велат: „ Летниковецот ќе биде изработен од армирана бетонска конструкција и обложен со ...

Метео: Утре променливо облачно, од петок пораст
Авансното обесштетување легнува на сметките на
Пратеникот Антонио Милошоски доби ќерка
ВМРО-ДПМНЕ ги одбила кандидатурите на Ајдини и на
Ад хок комисијата за медиуми го избира петтиот
АНАЛИЗА на ЦИВИЛ: Пред одлуката за вонредните
Оливер Ристиќ: Не ја навредив дијаспората, прашав
Машиновозачи шверцувале мигранти, фатени кај
Колку подолг ни е животниот век, толку подолг е и
Усвоен извештајот за пријавените гласачи со
Исхраната ја подобрува работата на штитната жлезда
Недела, 28 август е неработен ден за православците
Вака изгледа тренингот на снајперист од „Тигри“
Грчко благодарам на македонските туристи !
СДСМ: Одговорност за неисчистените канали мора да