Донесен нов закон за работни односи - петта верзија

Законот за работни односи го менуваме по петти пат, што говори колку несериозно Владата приоѓа кон оваа проблематика, оцени Радмила Шеќеринска и нагласи дека власта грубо ја злоупотреби европската регулатива. Понуден ни е текст во кој се вели дека се вградени европските директиви, но увидовме дека всушност се работи за фалсификат, зашто освен неколку, останатите одредби се владини и ...

Дрска и безобразна Катица Јанева не дава отчет
(ВИДЕО) „Независната“ пратеничка Солза Грчева до
Прогноза за времето денеска
Недолично однесување на Јанeва во Собранието:
(ВИДЕО) Ордановски: Стравовите на Заев дека
Трет ден собраниска расправа за Специјалното
Јанева упати на претседателката на Врховниот суд
Јанева во жестока расправа со пратениците од
Средба на претседателот Иванов со генералниот
МТВ продуцира медиумски скандал во предизборие!
Грчева со правна дијагноза за Јанева: Нивото ти
Шарената револуција со собир пред Собрание во
Денес се слави Рождество на Пресвета Богородица
Што вели Борисов за кршењето на споменикот на
Претседателот Иванов ќе се обрати на 71-то