Дневен весник `Фокус`, од среда во сите трафики!

Брендот "Фокус" станува дневен весник, оваа среда излегува првиот број. Весникот го основа Никола Младенов, кој е основач и на исто-имениот неделник со голем тираж. Како главен уредник е Јадранка Костова, уредничка на неделникот Фокус. Дел од тимот на овој медиум ќе бидат и Бранко Героски, Борјан Јовановски и Младен Чадиковски кои доаѓаат од А1 телевизија, која неодамна беше затворена од власта. ...

Бројот на жртви од земјотресот во Италија се
„Гардијан“ открива борци за каузата на Трамп во
„Ад хок“ телото заглавено, ќе пресече ли
Пратеникот Антонио Милошоски доби ќерка
Фестивал „Свети Јоаким Осоговски“ во Крива Паланка
Инвестициски и градежен бум во рударството во
Отворен третиот мост на Босфор во Истанбул
До половина час задржувања на граничните премини
СДК: Канческа и Џемаили во „Мадам Тисо“ бирале
Иванов: Неопходно е дипломатијата да ја издигнеме
Каде си да навиваш за Вардар? Бурни реакции по
(ВИДЕО) Фрчкоски: Затворањето организации по
Промоторот кавгаџија и натаму на функција
Авионот со руската помош не полета
Какво време нè очекува утре?