Цели на НБРМ за 2014-та: Ценовна стабилност, стабилен банкарски систем и поддршка на економската политика

Успешно одржување на ценовната стабилност, придонес за одржување на стабилен и сигурен банкарски систем и поддршка на општата економска политика се основните цели на Народната банка за периодот од 2014-та до 2016-та година, се наведува во Програмата за работа на Народната банка на Македонија за 2014-та година. „Основниот фокус на Програмата за работа и оваа година е ставен на основните ...

КОМЕНТАР: Почитувани и непочитувани…
Ова се политичарите за кои не важат помилувањата
Пекол во Македонија - ова се моменталните
Груевски не се враќал на премиерската функција
Со два чатали се шара Собранието
Штафетата на младоста во Кочани донесе јапонски
ВМРО-НП: Иванов сега да ги одбие сите покани за
Иванов на тапет: Формирана комисија за негов
Ишингер: Одлуката на Иванов чекор напред кон
(ВИДЕО) Османи: Импичментот на Иванов и барањето
Груевски: СЈО работи со методи како на прочитан
Откажана средбата на ЕУ со невладините, „Шарената
Протести против делумната аболиција
Како манипулира Заев за аболицијата за „Глобал“?
ЕВЕ ШТО ЗНАЧИ СЕЛЕКТИВНА ПРАВДА: Заев останува