АЕК гради футуристичка кула на Водно (фото)

Агенцијата за електронски комуникации почна изградба на телекомуникациска кула на врвот на Водно со антенски систем за мониторинг и контрола на радиофреквенциите. Кулата ќе биде висока 155 метри, а вкупната инвестиција изнесува 18 милиони евра, средства на АЕК.

СИТЕЛ: Обвинителството побара бришење на
Од 1 октомври забрана за пуштање и на српска
Од недела промена на времето
Наместо по криминалот, пратениците и обвинителите
Владимир Пивоваров, Владо Апостолов и Љубиша
Плин или бензин – што користат граѓаните?
Јанева до Сулејманов: Не можам да му објаснувам и
Динко со ултиматум: За една недела го апсам
СДСМ: Зошто ВМРО-ДПМНЕ сака да забрани снимање на
СЈО: Нема опасност да протечат битни информации
Следат два неработни денови и еден продолжен
Џафери: ДУИ ќе ја поддржи иницијативата на Јанева
Приврзаниците на Шарената револуција со запалени
Тримесечно бебе од штип е заболено од магарешка
Реакции по бојосувањето на скопскиот основен суд