Мото Америт, во соработка со РСБСП, во текот на месец јули и август реализира акција за бесплатен превентивен технички преглед, со цел зголемување на ...
сите 2 | | | веќе видена

Говорејќи на меѓународниот форум „Алтајската цивилизација и сродните народи на Алтајското јазично семејство“, претседателот на Киргизија истакна дека по ...
| | веќе видена

Телевизиската екипа на државната хрватска телевизија вчера снимала на граничниот премин Бајаково, помеѓу Србија и Хрватска, каде барајќи изјави од патниците ...
сите 3 | | | веќе видена

Во поразот на Хилари Клинтон на ланските американски претседателски избори виновни се самите демократи а не Русија, смета челникот на малцинството на ...
| | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорката на Швајцарија во Македонија, Сибил Сутер Тејада, а на средбата била реафирмирана поддршката што ...
сите 12 | | | веќе видена

Преговорите за членство на Македонија во НАТО значително се забрзани и се очекува да бидат завршени за три до четири месеци, во текот на оваа есен, тврди ...
сите 8 | | | веќе видена

Властите на шпанските Балеарски Острови, усвоија закон со кој при борбите со бикови во корида се забранува убивање и повредување на животните, како и користење ...
сите 8 | | | веќе видена

Tрите општини има над 850 пријавени штети на лични, приватни објекти -Би сакал во име на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра ...
сите 17 | | | веќе видена

Започнала со работа пред да биде пријавена во Агенцијата за вработување, односно ретроактивно, прекршок за кој што инспекцијата има изречено прекршочна ...
сите 12 | | | веќе видена

Раководството на компанијата „Фиат“ и синдикатот потпишаа договор со што се стави крај на штрајкот во фабриката во Крагујевац. За време на разговорите било ...
сите 5 | | | веќе видена

Норвешка денеска одбележа шестгодипнина од нападот во кој загинаа 77 луѓе, со ветување дека ќе го чува споменот на тие случувања и понатаму борејќи се против ...
сите 2 | | | веќе видена

next