Во новиот број на неделникот „Република“ ќе читате: Срамно понижување на македонскиот народ Могерини докажа кој му дава власт на Заев Како народот ќе дознае ...
сите 15 | | | прочитана: 360 | веќе видена

Во Воениот музеј на Австрија во Виена, кој е еден од најстарите и најпознати музеи во оваа земја, вчеравечер, 24 мај, беше отворена изложбата „Македонија и ...
сите 14 | | | веќе видена

Манифестацијата „Бабина баница“ што традиционално се организира на локалитетот Еленец кај Македонска Каменица, годинава ќе се одржи на 11 јуни.Манифестацијата ...
сите 8 | | | веќе видена

На гробиштата во словенечкиот град Марибор поставена е првата дигитална надгробна плоча на гробот на починатиот Јанез Млакар, соопштио “Дејли меил”. Кога во ...
| | веќе видена

Од конституирањето на Собранието на 30 декември лани, техничкиот премиер Емил Димитриев, техничките министри Елизабета Канческа – Милевска и Никола Тодоров, но ...
сите 14 | | | прочитана: 979 | веќе видена

next