Здравство 24

Играта која се вика ‘Blue Whale Game’ се игра на неколку платформи. Повеќето што ја играат играта се тинејџери. Во играта на некој му е дадена улогата да биде ...
| | веќе видена | слични

Хуманитарни пакети и информативни флаери за значењето на имунизацијата на ромски семејства кои оваа и минатата година добиле новороденчиња доделува невладината ...
сите 11 | | | веќе видена

И во 2016 година систематските прегледи покажаа алармантна состојба за здравјето на младите. Само во Скопје околу 30 проценти од основците имаат лошо држење на ...
сите 27 | | | веќе видена

Обвинувања на Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР) дека не се исплаќаат социјланите трансфери кон граѓаните се неточни и се провиден обид за ...
сите 35 | | | веќе видена

Научници од Универзитетот во Бостон и од една болница во Масачусетс тврдат дека алкохолизмот причинува поголеми проблеми на женскиот, отколку на машкиот мозок ...
сите 20 | | | веќе видена

Жители од едно село во Шкотска каде автомобилите поминуваат со брзина од сто километри на час, се досетиле како да ги забават. Тие ја зедоа работата во свои ...
сите 13 | | | веќе видена

Шокирана 42 годишна жена тврди дека вознемирувачка фотографија кои се користи на пакувањето на цигарите ширум светот е всушност нејзиниот починат татко. Џоди ...
сите 7 | | | веќе видена

Скопјанец се здобил со три убодни рани од нож и фрактура на рака откако синоќа бил нападнат од неговиот брат во нивниот дом. Повредениот не е во животна ...
сите 78 | | | веќе видена

Еден возач на патничко моторно возило го загубил животот во една од вкупно 23-те регистрирани сообраќајни несреќи во изминатите три дена на подрачјето на СВР ...
сите 46 | | | веќе видена

Девојките кои си го посветиле животот на тоа да добијат изглед на најпознатата русокоса кукла на светот, „Барбиката“, изгубија своја драга истомисленичка. ...
сите 11 | | | прочитана: 3145 | веќе видена

Времето во западниот и централниот дел на Македонија ќе биде променливо облачно со можност за врнежи во Охридско, додека во источниот дел од државата ќе биде ...
сите 263 | | | веќе видена

next