Велес Прес

Деновиве Елена Ристеска појде во Белград за да се види со Хари „Мата Хари“ Варешановиќ, со кого има заедничка дует песна на неговиот нов албум „Килим“. Сепак ...
сите 4 | | | веќе видена

МРТ одлучи на овој престижен и реномиран музички натпревар, честа за претставување на Јавниот национален радиодифузен сервис и Македонија, да и се довери на ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако сите мислеа дека пејачката успеа да го подобри своето здравје, таа откри дека се уште прима терапија на која редовно се придржува. Хрватската поп пејачка ...
сите 9 | | | веќе видена

За нашата популарна водителка Лила Стојановска празникот Св. Трифун и Св. Валентин може да ги празнуваме секој ден, а секое време е созданено за љубов и вино. ...
сите 4 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Не се откажувате од својата цел веќе подолго време. Имате јасен фокус за тоа што го сакате.Не се занимавате многу со емоциите во последно ...
сите 17 | | | прочитана: 173 | веќе видена

Ретко кое машко ќе остане рамнодушно на изгледот на оваа девојка Да се биде машко во Скопје и притоа да останете рамнодушни на толку многу убави и згодни ...
сите 5 | | | веќе видена

Проклетството на Олимписките игри не е ништо ново, а само повторно доби на популарност минатото лето пред ОИ во Рио кога се појавија слики од запуштените ...
сите 2 | | | прочитана: 321 | веќе видена

Судот од Велес пресуди во корист на 12 годишно дете, оти тужените не ја исполниле законската обврска за заловување на кучињата скитници во градот Општина Велес ...
сите 4 | | | веќе видена

Една од нашите најатрактивни фолк пејачки, Сузана Гавазова, е жена од акција. Таа успешно „жонглира“ со животните предизвици како во приватноста така и ...
сите 6 | | | веќе видена

Кои се најважните правила за да го задоволите и да го задржите партнерот? Овие совети се наменети за, условно, понежниот пол. Во секоја врска е потребно да се ...
сите 4 | | | веќе видена

next