Германската публика во Лудвидсбург имаше прилика премиерно да го слушне новиот проект на македонскиот пијанист Симон Трпчевски насловен „Македонисимо“ со ...
сите 14 | | | веќе видена

Илјадници мажи во свечени костуми и жени облечени во традиционални фустани се собраа долж улиците на Пјонгјанг со цел да ги дочекаат како херои научниците и ...
сите 16 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини, на неформалната вечера со претседателите на владите на ...
сите 151 | | | веќе видена

Стејт департментот вечерва во соопштение го поздрави доделувањето на мандатот за нова влада на Македонија. „Соединетите Американски држави, ја поздравуваат ...
сите 12 | | | веќе видена

Од септември, оваа година, жителите на општина Сарај кои не го завршиле своето образование во предвидениот рок, ќе имаат можност да се запишат во вечерно ...
сите 16 | | | веќе видена

Граничната полиција во регионот на Тетово и Куманово се соочува со недостиг на елементарни услови за работа. Еден од проблемите е и тоа што нема вода за пиење, ...
сите 19 | | | веќе видена

Неуспешен старт за судењето на првата група обвинети за насилствата во Собранието од 27 април. Ангеле Зафировски или во јавноста познат како Бате Геле не беше ...
сите 89 | | | прочитана: 233 | веќе видена

Германската амбасадорка, Кристине Алтхаузер, вели дека Германија е голем пријател на Македонија и стои подготвено да продолжи со поддршката за земјата. Што се ...
сите 6 | | | прочитана: 385 | веќе видена

Тоа што го вети лидерот на социјалдемократите, Зоран Заев, треба да се реализира велат од Стопанската комора. Според нив, СДСМ за време на изборната кампања ...
сите 85 | | | веќе видена

next