Турлитава

Порадни снежни врнежи: Забрана за сообраќај на тешки товарни возила има на патните правци Кичево – Охрид преку планинскиот премин Пресека и Гостивар – Кичево ...
| | веќе видена | слични

Од денес во Србија започна да важи општиот повик за упис во воена евиденција, додека од мај центрите на Министерството за одбрана ќе започнат со упатување на ...
| | веќе видена

Екстремно ниските температури и снежните врнежи целосно го замрзнаа прилепското вештачко езеро. Антонио Најдоски од Прилеп направил кратка авантура чекорејќи ...
сите 16 | | | веќе видена

Триесет и седум лица денеска загинаа во падот на турскиот товарен авион во село во близина на Бишкек, престолнината на Киргистан, пренесе ДПА. Единаесет лица ...
сите 68 | | | веќе видена

Пелагонискиот убавец Пелистер е магичен во овој период. Раскошен преку годината и грациозен во зима. Викендов снежните патеки на гордиот владетел на Пелагонија ...
| | веќе видена

Првиот дел од турнирот „Еден живот една љубов” во организација на Ракометната академија Вардар заврши успешно. Вкупно 40 екипи од генерациите 2000/01 и 2002/03 ...
сите 9 | | | веќе видена

ПОНЕДЕЛНИК, 16 ЈАНУАРИ 2017 09:25:00 АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: ЗАБРАНА ЗА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА: Забрана за сообраќај за тешки товарни возила ...
сите 401 | | | веќе видена

Денес е понеделник, 16 јануари 2017 година, 16-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:53, а ќе зајде во 16:33 часот. Денот ќе трае 9 часа и 40 минути. Денот ...
сите 267 | | | веќе видена

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Овие слики се вознемирувачки. Овие деца се премногу млади за дури и да прочитаaт некоја книга, но ИСИС веќе ги претвори во машини за убивање. ...
| | веќе видена

Предупредување: Турлитава само го пренесува овој интересен случај и не препорачува, ниту охрабрува коцкарски активности, така што, ако решите да се впуштите ...
| | веќе видена

Денеска се навршуваат 17 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, а на поменот во Белград покрај Цеца и децата Анастасија и Вељко, од Белгија пристигна и ...
сите 46 | | | веќе видена

next