Турлитава

Претседателот на САД, Доналд Трамп, на милиони Американци им вети дека ќе стави крај на беспомошноста кај малигните болести приморувајќи ги фармацевтските ...
| | веќе видена

Филозофот Даниел Шефер истакнува дека во БиХ бил сведок на создавањето на Ал Каеда и Исламската држава. Тоа го кажа во Париз на претставувањето на својата ...
сите 9 | | | веќе видена

Во Македонија денеска ќе бидат одбележани 13 години од смртта на поранешниот македонски претседател Борис Трајковски, кој загина во авионска несреќа кај ...
сите 83 | | | веќе видена

Двајца полицајци во Росарио, Аргентина ги чека дисциплинска постапка откако се снимени како имаат секс во полициско возило. Снимката го прикажува и моментот ...
сите 18 | | | веќе видена

ДУИ донесе одлука да ги даде потписите за формирање Влада на СДСМ. Доцна вечерва ова го изјави портпаролот Бујар Османи. Преговорите за Влада ќе продолжат, ...
сите 66 | | | веќе видена

Директорот на институтот за геостратешки истражување и надворешна политика при Министерството за надворешни работи Абдулкадар Мемеди, со свое обраќање ...
сите 8 | | | веќе видена

Тенискиот клуб ТеннисПарк – Скопје со своите членови продолжува да бележи успех. Благодарение на одличните услови на терените на СЦ „Јане Сандански“ како и ...
сите 66 | | | веќе видена

На магистралниот пат М-5, Кључ- Бихаќ силниот ветар преврте шлепер, потврдија од МВР на Унскосавскиот кантон во БиХ. -Поради силниот ветар дошло до превртување ...
сите 50 | | | веќе видена

Полицајците многу пати застануваат несовесни возачи кои возат во алкохолизирана состојба, меѓутоа најсмешна ситуација приредил еден човек од Бања Лука. Имено, ...
сите 8 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети пред почетокот на Централното претседателство рече дека е мала можноста да има договор денеска. – Ги разгледуваме опциите да ...
сите 57 | | | веќе видена

Од Косово дошол по барање на Мирсад Ндрецај командант НАТО, со единствена цел, повик до Албанците да се обединат под едно „црно црвено знаме“, како и за ...
сите 53 | | | веќе видена

Порталите на албански јазик веќе објавуваат ресори кои СДСМ ги отстапува на ДУИ. Албанскиот портал Журнал ја дознава листата на понудата на лидерот на СДСМ, ...
сите 12 | | | веќе видена

Ана Зигенхорн од Флорида почнала во 2011 година од непознати причини да добива на тежина, нејзиниот живот набрзо се претворил во пекол. Докторите не можеле да ...
| | веќе видена

next