Студенти

Интервју со д-р Марјан Петрески, проректор за научно-истражувачка работа на Универзитетот Американ Колеџ Скопје. Разговараме за напредокот на Универзитетот на ...
сите 12 | | | веќе видена

На 27 април (чеврток) 2017 година, студентите на Факултетот за правни науки при УАКС, кои посетуваат настава по предмети кај проф. д-р Зоран Шапуриќ и доц. д-р ...
сите 4 | | | веќе видена

Оглас за работа кој појави на социјалните мрежи ги руши сите табуа. Имено, поради тоа што владее фама дека во трговските работни места воглавно се нудат на ...
сите 2 | | | веќе видена

Наградата „Мостови на Струга“ која фестивалот Струшки вечери на поезијата и УНЕСКО ја доделуваат за најдобра дебитантска книга, за 2017-ма ќе ја добие ...
сите 18 | | | веќе видена

Кога правилно и редовно користите кондом, успешно спречувате пренесување на многу полово преносливи болести како хепатитис Б, хепатитис Ц, гонореја, кламидија ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонските поети Петко Шипинкаровски, Марина Мијаковска, Васил Тоциновски и Љубинка Донева ќе настапат со избор поезија од своето творештво на три книжевни ...
сите 9 | | | веќе видена

Сите знаеме дека Илон Маск денес е еден од најголемите визионери во светот на технологијата, науката и бизнисот, па малку не зачуди изјавата дека вештачката ...
сите 12 | | | веќе видена

Македонската асоцијација на преработувачи (МАП) презентираше модел на соработка меѓу компании од прехранбено-преработувачката индустрија пред дизајн студија и ...
сите 28 | | | веќе видена

next