Стандард

Претседателот на САД, Доналд Трамп соопшти дека нема да учествува во годишната средба со акредитираните новинари без да посочи конкретни мотиви. Ова се случува ...
сите 6 | | | веќе видена

Кога една партија ги губи изборите или не победува на нив како што посакувала, тогаш се обидува да си најде изговор, а печатот или невладините организации се ...
сите 3 | | | веќе видена

Атина се подготвува на политичко, економски и воено ниво на тензии во односите со Анкара, кои најверојатно ќе продолжат во следните две години. Грчката влада ...
сите 8 | | | веќе видена

Ангела Меркел денеска беше официјално номинирана за водечки кандидат на својата партија – Христијанско-демократска унија (ЦДУ) во провинцијата ...
сите 35 | | | веќе видена

„Чест е, моја и на СДСМ, што по скоро 11 години режим, добиваме можност да ја формираме новата демократска Влада на Македонија. Нашите цврсти определби се тоа ...
сите 42 | | | веќе видена

next