Стандард

Последниот разговор кој Барак Обама имал во својство на претседател на Соединетите Американски Држави, бил со Ангела Меркел, германскиот канцелар, пишува ...
сите 38 | | | веќе видена

Поранешниот премиер на Македонија и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во интервју дадено за албанскиот медиуми „Газета експрес“ вели дека нема ниту една ...
сите 15 | | | веќе видена

Денеска генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг го поздрави новиот американски претседател Доналд Трамп и изрази надеж за блиска соработка меѓу ...
сите 17 | | | веќе видена

Осомничениот за планирање на терористички напад, уапсен во Виена во попладневните часови денеска, е австриски државјанин со странски корени. Тоа го појасни ...
сите 7 | | | веќе видена

Полицијата во Австрија уапси денеска маж осомничен за планирање терористички напад во Виена, пренесе агенцијата АРА, повикувајќи се на портпаролот на ...
сите 5 | | | веќе видена

Доналд Трамп положи заклетва како претседател на САД. Церемонијата се емитува во живо од многу американски и меѓународни телевизиски канали. Трамп е 45-от ...
сите 135 | | | веќе видена

Додека трае инагурацијата на Доналд Трамп која секако предизвика коментари на социјалните мрежи, издвојуваме некои од најинтересните твитови на оваа тема од ...
| | веќе видена

Светски Македонски Конгрес на Тодор Петров организира заедничко гледање на телевизија на инаугурацијата на новиот американски претседател Доналд Трамп, пренесе ...
сите 8 | | | веќе видена

next