Спорти

Taa 1983 година, Дражен Петровиќ практично се согласи за трансфер во КК Босна. Се чекаше само да заврши шампионатот на Југославија помеѓу Шибенка и Босна, а ...
сите 12 | | | веќе видена

Баерн Минхен на големо се засилува за следната сезона и ги победи бројните конкуренти за ова фудбалско име. Германскиот шампион договори супер засилување од ...
сите 22 | | | веќе видена

Италијанскиот тренер Фабио Капело е назначен за нов тренер на прволигашот од Кина Џиангсу Сунинг и станува најплатниот тренер во светот. Капело на клупата ќе ...
сите 15 | | | веќе видена

Мајката на сестрите Вилијамс, Оресен Прајс предизвика голема мешаница на социјалните медиуми кога се појави нејзината слика. Мајка од сестрите Вилијамс, Венус ...
сите 9 | | | веќе видена

Тенисерот од Мајорка, Рафаел Надал испиша нова историја на светскиот тенис и гренслем турнирите. Шпанецот го победи во финалето Стен Вавринка со убедливи 3-0 ...
сите 89 | | | веќе видена

Невообичаени сцени се случија на натпреварот помеѓу Гронхарт и Григоријан на Глори 42 вечерта во кик-бокс. До крајот на дуелот имаше уште три минути, кога ...
сите 2 | | | веќе видена

Руската тенисерка Марија Шарапова ќе го пропушти овогодинешниот Вимблдон поради повреда на бутниот мускул. По елиминацијата во второто коло на Мастерсот во ...
сите 19 | | | веќе видена

Младиот голман на Милан, Џанлуиџи Донарума стави крај на сите шпекулации околу неговата иднина. Тој останува во Милан и во новиот проект на кинеските ...
сите 93 | | | веќе видена

Играчот на Мајами Хит, Крис Бош, и дефинитиво е принуден да ја заврши кошаркарската кариера. Тој по заедничката проценка на лекарскиот тим на НБА лигата и ...
сите 14 | | | веќе видена

За некој месец повторно ќе гледаме мега судир помеѓу Ентони Џошуа и Владимир Кличко, откако ИБФ му дозволи на украинецот шанса за реванш. Инаку, Џошуа требаше ...
| | веќе видена

Jeлена Остапенко со само 20 години стана нова шампионка на женскиот дел од тенискиот гренслем Роланд Гарос 2017. Летонската тинејџерка со голем пресврт ја ...
сите 17 | | | веќе видена

Луис Хамилтон во Канада ја освои 65-тата пол позиција и на вечната листа се израмни со легендарниот бразилски ф1 возач Аиртон Сена. Хамилтон утре во Канада ќе ...
сите 39 | | | веќе видена

Британецот Луис Хамилтон утре ќе стартува од пол позицијата на трката за големата награда на Канада. Тоа за Хамилтон беше 65-та пол-позиција во кариерата и на ...
сите 41 | | | веќе видена

Утре со почеток од 20 часот и 45 минути, Македонија на Арената Филип втори ја пречекува црвената фурија, фудбалска репрезентација на Шпанија. Натпреварот е дел ...
сите 105 | | | веќе видена

Според магазинот „Форбс“, овој играч и оваа година е најбогатиот светски спортист на светот. Сигурно веќе погодувате, станува збор за ѕвездата на Реал Мадрид, ...
сите 13 | | | прочитана: 269 | веќе видена

Билетите за Суперкупот на УЕФА што ова лето на 8 август ќе се игра во Скопје ќе можат да се набават единствено преку официјалниот веб портал на УЕФА или ...
сите 118 | | | веќе видена

next