Спорт Клуб

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике, знае колку само им е важна победата на неговата екипа против Реал Мадрид, кој во овој момент самоуверено царува на врвот ...
сите 115 | | | веќе видена

Денешниот ден беше исполнет со тажни лица во фудбалот, и синоним за ден во кој се случила една од најголемите трагедии во кои загинале повеќе фудбалери. Утрово ...
сите 17 | | | веќе видена

Фудбалерите на Ливерпул се пласираа во полуфиналето од Лига купот на Англија, совладувајки го тимот на Лидс Јунајтед на „Енфилд“ со 2:0. „Црвените“ на својот ...
сите 81 | | | веќе видена

Можеби станува збор за обична случајност, но кога ќе го погледнете бројчето кое го имале играчите на Чапекоенсе, ќе ве фрапира, бидејки тоа е број на жртви по ...
сите 2 | | | веќе видена

Ново избраниот претседател на Баерн Минхен, и повратник во редовите на Баварците, Ули Хенес, смета дека клубот од Манчестер треба да биде казнет од соодветните ...
сите 83 | | | веќе видена

Откако беше објавено дека се срушил авион кој бил на чартер линија, во кој загинаа 72 патници, потврдено е дека и неколкумина по некоја среќа-несреќа, го ...
сите 61 | | | прочитана: 845 | веќе видена

Еден од голманите на Чапекоенсе, кој го преживеа големиот пад на авионот во Колумбија, за жал ги загубил двете нозе, кои му биле по падот ампутирани, и тој ...
сите 32 | | | прочитана: 3170 | веќе видена

Јужноамериканскиот фудбал денеска доби сериозен удар со смртта на поголем број играчи од бразилскиот клуб Чапекоенсе. Во оваа несреќа загинаа 76. луѓе, а само ...
сите 16 | | | прочитана: 4049 | веќе видена

Екипата на Интер сезонава силно притиска за пласман во ЛШ следната сезона, а по 14. кола тоа тешко им оди, па сопствениците на овој клуб, имаат еден сериозен и ...
сите 8 | | | веќе видена

Во авионската несреќа која се случи во Колумбија загинаа 76 патника, а меѓу нив и скоро целиот тим на бразилски Чапекоенсе, кој патуваше на првиот дуел од ...
сите 11 | | | веќе видена

Трагедијата на бразилскиот Чапекоенсе ги сполоти сите клубови од земјата на сабмаба и кафето кои денес јавно ја понудија својата помош на тимот кој измината ...
сите 123 | | | веќе видена

Пред само пет дена Чапекоенсе го славеше најголемиот успех во историјата на клубот и се подготвуваше за „најважниот пат во животот“. Се чини не беа свесни ...
сите 9 | | | веќе видена

Колумбиските власти објавија дека има уште еден преживеан од трагичната авионска несреќа, исто така се работи за бразилски фудбалер, а Бразил прогласи ...
сите 181 | | | веќе видена

Авионот во кој се наоѓаа 81 лице се сруши кај Меделин во Колумбија. Во авионот се наоѓаа како што е веќе познато членовите на бразилскиот прволигашки тим ...
сите 73 | | | веќе видена

next