Град Скопје

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, на сите верници од исламска вероисповед им го честита големиот празник Рамазан Бајрам, и им посакува здравје, ...
сите 127 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на наводите на одредени жители на Килеса Вода, кои страхуваат дека ќе останат без пристап до нивните домови, во рамки на проектот за ...
сите 41 | | | веќе видена

Вчеравечер, 22 јуни (четврток), во Градскиот парк се одржа традиционалниот мултимедијален спектакл „Види музика, слушни слика, добиј книга!“ во организација на ...
сите 26 | | | веќе видена

Градот Скопје Ве поканува на прес-конференција за годинешново „Скопско лето“, којашто ќе се одржи во градската кафеана „Пелистер“, утре /20.06.2017 година, ...
сите 51 | | | веќе видена

За остварување на јавните потреби во областа на културата, Град Скопје распишува Конкурс за финансирање на програми и проекти од областа на културата од ...
сите 27 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на информации објавени во неколку медиуми каде истите инсинуираат дека Градот Скопје наводно ќе потрошел 570 илјади евра за одржување и ...
| | веќе видена

next