РадиоМК

Додека цел свет со месеци шпекулира за тоа кој ќе биде новиот агент Џејмс Бонд (во трка е дури и актерката Џилијан Андерсон), не е лошо да се потсетиме дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Годинешната руска претставничка, Јулија Самојлова, нема да настапува на „Евровизија 2017“ во Киев. Пејачката, која беше под истрага од Службата за безбедност ...
сите 48 | | | веќе видена

Фестивалот „Таксират“, како најзначајниот фестивал од Македонија, гостува на првата меѓународна конференција „Контакт“ која во четврток и петок (23 и 24 март) ...
сите 4 | | | веќе видена

Српската група „Неверне бебе“ и нашиот Даниел Кајмакоски го објавија видеото за нивниот дует насловен „Још ти се надам“, кој премиерно беше прикажан вчера на ...
сите 5 | | | веќе видена

Од Виена до Шангај, од Чикаго до Хамбург, од Лондон до Дубаи, од Москва до Истанбул, денес во склоп на кампањата „Плати со поезија“ организирана од Јулиус ...
сите 21 | | | веќе видена

next