Времето денеска е сончево, а во западните делови имаме појава на мала до умерена локална облачност. До крајот на денот ќе дува слаб ветер од западен правец. ...
сите 226 | | | прочитана: 1095 | веќе видена

Петок донесува умерено облачно време со умерен, повремено засилен северен ветер. Утринските температури насекаде ќе бидат под нулата, на повисоките места и на ...
сите 147 | | | веќе видена

Информативен преглед на денот 29-ми декември во 16:30 часот: Претседателот Иванов во годишното обраќање повика на помирување и обединување. Агим Нухиу од ДУИ ...
| | веќе видена | слични

Последен информативен преглед на денот 28-ми декември во 22:30 часот: Грипот напаѓа во Македонија. Во скопските градски автобуси само со електронска картичка. ...
сите 78 | | | веќе видена

Информативен преглед на денот 28-ми декември во 19:30 часот: Грипот напаѓа во Македонија. Пратеничките мандати верификувани, на потег е Собранието. Мадрид ...
сите 31 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде многу студено, а за новогодишната ноќ не очекуваат температури до -16. Локално ќе провејува слаб снег. Подетално по градови проследете во ...
сите 4 | | | веќе видена

Информативен преглед на денот 28-ми декември во 16:30 часот: Пратеничките мандати верификувани, на потег е Собранието. Неизвесна судбината на винарската визба ...
сите 31 | | | веќе видена

Времето денеска е променливо облачно, студено и ветровито со силен северен ветер којповремено достигнува брзина од околу 100 км/час, особено на планините. ...
сите 4 | | | веќе видена

Поради продор на многу студена воздушна маса од север во следните денови ќе преовладува променливо облачно, студено и ветровито време. Во рамки на новиот ...
сите 307 | | | веќе видена

Последен информативен преглед на денот 27-ми декември: УХМР најаува промена на времето. Собранието трошело народни пари за непродуктивни ставки. Масовна ...
сите 31 | | | веќе видена

Државната ревизија открива недомаќински трошења на буџетските пари, во Собранието не се штедело за патни трошоци и удобни фотељи. Три години му беа потребни на ...
сите 13 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, студено и ветровито со силен северен ветер којповремено ќе достигнува брзина од околу 100 км/час, особено на ...
сите 165 | | | веќе видена

Клучот за во новата влада е во рацете на ДУИ, Петиција за стопирање на изградбата на Панорамското тркало, продолжува истрагата за падот на рускиот Тупољев 154. ...
сите 31 | | | веќе видена

next