Народен Глас

Почитувани претставници на граѓанскиот сектор, почитувани медиуми, Јас би зборувал отворено заради тоа што со граѓанското општество, овие теми коишто денеска ...
| | веќе видена | слични

Ви Благодарам почитуван амбасадоре, почитувани организатори, гости, почитувани присутни мои колеги. Драго ми е што имам можност да се обратам денеска на овој ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, д-р Кочо Анѓушев, оствари средба со бизнис делегација од Република Либан, предводена од г. ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на денешната собраниска седница соопшти дека Владата ги прекина договорите за рекламните кампањи на Си-Ен-Ен и Би-Би-Си и договорите со, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска по завршувањето на самитот на ЕПП во Брисел, се сретнал со премиерот на Бугарија, Бојко Борисов. На средбата ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот разузнавач, Зоран Верушевски, ќе биде назначен за советник за национална безбедност во Владата, информира „Фокус“ . Иако медиумите шпекулираа дека ...
| | веќе видена | слични

Од прислушуваните разговори кои ја потресоа македонската јавност можевме да слушнеме лично од поранешната министерка Гордана Јанкулоска како функционирало ...
| | веќе видена | слични

Партизирана или професионална дипломатија? Дали стопирањето на заминувањето на Александар Николовски за амбасадор во Брисел е крај на политиката на претходната ...
| | веќе видена | слични

До нашата редакција пристигна сведочење од вработен во министерството за Труд социјална политика во кое се тврди дека во времето кога министерството предводено ...
| | веќе видена | слични

Јавна тајна е дека во македонксите затвори се случуваат поголем криминал, отколку надвор, на слобода. Затворениците кои имаат пари, си го олеснуваат ...
| | веќе видена | слични

Собранието ја почна расправата за избор на заменици министри во Владата. Премиерот Зоран Заев на почетокот пред пратениците ја соопшти листата со кандидати за ...
| | веќе видена | слични

Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ кој од вчера почна да ги пакува куферите, веќе владата на СДСМ го разреши од амбасадорското место во Брисел, затоа што ова ...
| | веќе видена | слични

Таа политичка мобилизација од внатре, создаваше нужна надворешна политика на заострување на односите или барем тензичност на односите со соседите како како ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Никола Димитров изјави дека е запрена постапката за испраќање на Александар Николоски на амбасадорска позиција во седиштето на ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги лажеше и манипулираше земјоделците, а нефунцкионалноста на институциите што зад себе ја остави резултираше со ...
| | веќе видена | слични

Владата на синоќашната седница ја запре постапката за именување на Александар Николовски за нов амбасадор на Македонија во Брисел. И покрај тоа, денеска тој се ...
| | веќе видена | слични

На 22 мај 2017 година – три недели откако беше пробиен рокот за предавање на автопатот во употреба, тогашниот министер за транспорт Владо Мисајловски му даваше ...
| | веќе видена | слични

Редовен читател на порталот Бриф испратил фотографии од фрлени балетанки на депонија во близина на Демир Хисар, производство на Фабриката „Гришко“ гринфилд ...
| | веќе видена | слични

next