Народен Глас

Како ги коментираат сликите од настаните во Собранието (од 27 април) членовите на Македонското патриотско здружение „Андон-Ќосето“ ги праша новинарот на ТВ 21. ...
| | веќе видена | слични

По денешниот распит на Александар Кирацовски пратеник од редовите на СДСМ а нападнат во Крвавиот Четврток на 27 април годинава во Собранието , тој даде изјава ...
| | веќе видена | слични

Српскиот премиер Александар Вучиќ, по вчерашната неформална вечера на премиерите на земјите од Западен Балкан, на новинарско прашање за присуството на советник ...
| | веќе видена | слични

Прво влада на Заев, па потоа фотографиите, средбите, вечерата со Могерини, составувањето на владиниот кабинет, одењето на опозиција од страна на ВМРО-ДПМНЕ па ...
| | веќе видена | слични

Емисијата „Во центар“ на Васко Ефтов, почнувајќи од оваа недела веќе нема да се емитува на телевизијата Канал 5, објави Плусинфо . Раководството на ...
| | веќе видена | слични

Среќен сум што денеска успеавме сите меѓу себе да поразговараме и да заклучиме дека сите стоиме на линијата на потребата на сите наши граѓани за унапредување ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ и мандатар за новата влада Зоран Заев попладнево се сретна со високата претставничка на ЕУ за надворешна политка и безбедност Федерика ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност Претседателот на СДСМ, Зоран Заев им го честита на граѓаните на Република Македонија големиот празник, 24 мај – Денот на сесловенските ...
| | веќе видена | слични

42-годишниот Оливер Радулов кој е осомничен за земањето на хард-дисковите со безбедносни снимки од Собранието е дел од обезбедувањето на актуелниот директор на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, иако е само мандатар за составување на Влада на Република Македонија, ќе присуствува на утрешната неформална вечера на ...
| | веќе видена | слични

Сите деветмина обвинети за насилствата во Собранието од 27 април добија условни казни за учество во толпа која ќе спречи службено лице во вршење службена ...
| | веќе видена | слични

Миленко открива на својот портал Дудинка дека на Јанко Бурек му било забрането да зборува за политика во емисија: Капак, на Јанко Илковски му е забрането од ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Зоран Милошески Заради сомневање дека ги извршиле кривичните дела „Злоупотреба на службената положба и овластување“ и „Несовесно работење во службата“, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи поднесе кривични пријави уште против три лица учесници во организираниот напад на Собранието на 27 април, дознава ...
| | веќе видена | слични

Вечерва (22.5.2017 г.) во „360 Степени“ на ТВ Алсат-М објавуваме снимки од безбедносните камери во Собранието од критичниот 27 април: кој ги отвори вратите за ...
| | веќе видена | слични

Латас изградил три куќи во општина Зелениково без одобрение за градба?!?! Ццц, Лаки ќе го јаде многу јако за огромните хациенди купени со буџетски пари!!!
| | веќе видена | слични

Дојдовме до заклучок дека исказот на сведокот Рамадан Бајрами е изнуден исказ за „Сопот”. МВР и службени лица извршиле кривично дело тортура, фактите ги ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката Ленче Ристоска кажа дека за преметот Талир, во кој се сомничат челни лица на ВМРО-ДПМНЕ за перење пари биле испратени 570 покани за сведоци, 260 ...
| | веќе видена | слични

next