Мама 365

Болките во гениталиите при водењето љубов се симптоматични за жените во зрели години, но има случаи кога тоа не е само поради возраста. Идентично како што кај ...
сите 15 | | | веќе видена

Општо е познато дека чоколадото ги смирува жените, а задоволна и смирена мајка има среќно и разиграно бебе.Чоколадото, посебно црното има важни нутриенти кои ...
сите 7 | | | веќе видена

Истражувањата покажуваат дека утринското излегување на сонце посебно може да помогне во синхронизација на циклусот на спиење кај децата и воопшто за негов ...
сите 20 | | | веќе видена

Наташа Николовска е самохрана мајка и боледува од канцер на желудник, а потребни и се 12.000 евра средства за лекување. „Драги пријатели. Сега сте ми повеќе од ...
сите 8 | | | веќе видена

Според податоците од Институтот за јавно здравје од 2.800 деца на возраст од 13 месеци кои не ја примиле МРП како примовакцина, 2.400 се во Скопје. Додаде дека ...
сите 58 | | | веќе видена

Денеска се одржа третата по ред работилница за службите за имунизација во РМ, во пресрет на Европската недела на имунизација, која се одбележува од 24 до 30 ...
сите 58 | | | веќе видена

Родителите не треба да го одложуваат вакцинирањето на децата со вакцината против морбили, рубеола и паротит – МРП, бидејќи таа е квалитетна, проверена и ...
сите 58 | | | веќе видена

Она што многу мајки го приметуваат кај своите новороденчиња е тоа што на прв поглед главата на новороденчето изгледа релативно несразмерно поголема од самото ...
сите 27 | | | веќе видена

next