Мама 365

Марко, имаш ли ти девојка? – Не немам, а и што ќе ми е, ја имам мама, да ме гушка и да ми прави ручек и да ми пее приспивни песнички!
сите 2 | | | веќе видена

Оброкот е погоден за бебиња постари од една година. Потребни состојки: – две парчиња двопек – една лажица мед – 50 мл млеко – малку путер Начин на подготовка: ...
сите 16 | | | веќе видена

Кога ќе дознаат дека нивната партнерка е бремена, многу мажи посакуваат и тие да добијат неколку совети како да ги „ преживеат“ деветте посебни месеци од ...
| | веќе видена

Според овој рецепт ќе добиете тесто за една голема или две мали пици со пречник од 25 сантиметри. Потребно е: една лажица сув квасец ¾ шолја топла вода 2 шолји ...
сите 40 | | | веќе видена

Ученик од ООУ „Блаже Конески“ на часот по физичко и здравствено образование го повреди окото и поради сложеноста на операцијата ученикот е итно префрлен на ...
сите 4 | | | веќе видена

Многупати сте слушнале дека за да спречите појава на влага, алиштата треба да ги сушите на тераса, а ако тоа го правите дома нека биде во просторија со отворен ...
| | веќе видена

Болниците бараат волонтери за да ги негуваат и галат бебињата кои ги родиле мајки кои се зависни од дроги. Имено, се повеќе бебиња се раѓаат исто така зависни ...
сите 3 | | | веќе видена

Поврзување со бебињата низ игра е нешто што позитивно влијае врз нивниот развој. Имено, во светот се поголем број на татковци се поврзуваат со бебињата на овој ...
сите 4 | | | веќе видена

Сигурно сте слушнале за изреката „појадувај како крал, ручај како принц, а вечерај како сиромав човек“, која вели дека појадокот би требало да биде најобилен, ...
сите 2 | | | веќе видена

next