Мама 365

Одлично предјадење што ќе ве воодушеви со својот уникатен вкус. Состојки: За тесто: 500г брашно 2 јајца (1 цело јајце +1 жолчка за тесто) 2 лажички сол 1 ...
сите 19 | | | веќе видена

Девојче од Ниш, на возраст од само 13,5 години, на свет донесе девојче тешко речиси три килограми. По породувањето, ќе мора да се вклучи и социјалната служба ...
сите 7 | | | веќе видена

Идеална салата за оние кои внимаваат на исхраната. Состојки 4 модри патлиџани, исечени на тенки ленти маслиново масло 250гр. чери домати 1 мало чешне лук 1/4 ...
сите 12 | | | веќе видена

next