Мама 365

Редовно земање витамин Д може да им помогне на милион луѓе во светот кои секоја година заболуваат од настинки и грип, покажува новото истражување. Научниците ...
сите 7 | | | веќе видена

Пилешката супа е извор на здравје за целото семејство, а посебно кога е во комбинација со лимон и спанаќ. Потребно е: еден ипол килограм пилешко месо еден ...
сите 52 | | | веќе видена

Научниците од Универзитетот во Монтреал, направиле опсежна студија анализирајќи 219 породувања во период од 29 години. Во предвид ја зеле максималната дневна ...
сите 203 | | | веќе видена

Децата немаат чувство за простор и време, затоа како што велат стручњаците тие не владеат со вештините кои возрасните одамна ги научиле. Не управуваат со ...
| | веќе видена

За совршен интимен однос потребни се многу работи, но покрај меѓусебната привлечност, комуникации и опуштеност и некои ситни трикови може да ја вжештат ...
сите 3 | | | веќе видена

За време на сексот се е дадено на уживање и забава, но постојат пет работи кои не треба да се прават за да не се расипе доживувањето. 1.Потценување на ризикот ...
| | веќе видена

Според психолозите пребирливоста што ја манифестираат децата е еден начин на кој тие ја искажуваат својата независност. Иако може да се однесува на многу ...
| | веќе видена

next