Мама 365

Близнаците почесто се раѓаат во семејства каде веќе има близнаци во претходните поколенија. „Виновник“ за близнаците се токму жените кои имаат хиперовулација, ...
сите 6 | | | веќе видена

Здрав оброк за вашето малечко. Потребни состојки: 2 лажици хељда едно помало јаболко половина лажичка кокосово масло Начин на подготовка: Сварете ја хељдата на ...
сите 4 | | | веќе видена

Вкусно посно предјадење. Потребни состојки: 500 грама компир, 300 грама брашно, малку презла и сол. Начин на подготовка: Компирите треба да се сварат со лушпа, ...
сите 24 | | | веќе видена

Полека наведнете ја главата наназад, задржете го здивот и бројте до 10. Потоа издишете. Задржувањето јаглерод диоксид ќе ја отпушти вашата дијафрагма и ќе го ...
сите 2 | | | веќе видена

Оваа „воспитна мерка“ ја зголемува агресивноста кај децата, бидејќи тие од мали нозе учат од постарите дека ваквото однесување е прифатлив начин за решавање на ...
сите 31 | | | веќе видена

next