Мама 365

Идеален рецепт за велигденските пости. Состојки: 1кг ослиќ (сварен и исчистен од кожата и коските​) 400гр варен грашок​ 400гр морков (варен и сецкан на ...
| | веќе видена

Може ли некој да одолее на слатката ресана? Ние ви нудиме рецепт за домашен десерт. Состојки: За кора: 4 јајца 4 лажици шеќер 4 лажици брашно За желе: Околу ...
сите 35 | | | веќе видена

На интернет-натпреварот „Best Vivaldi Performance“, во рамките на светските натпревари „Great Composers Competitions“, во конкуренција на инструменталисти од ...
сите 2 | | | веќе видена

Доколку родителите на детето со кое вашето дете се дружи не ви се допаѓаат, сепак обидете се да останете симпатични и тоа малку време што го поминувате со нив. ...
| | веќе видена

Дозата на смесата е наменета за околу 12 мафини, но тоа најмногу зависи од големината на калапите кои ги имате. Потребни состојки: 3 чаши брашно ¼ чаша шеќер 2 ...
сите 32 | | | веќе видена

next