Мама 365

Во смесата филот може да биде по избор – сирење, кашкавал, шунка, маслинки… Состојки: 4 јајца Две и пол шолји бело брашно 1 шолја јогурт или кисело млеко Пола ...
сите 43 | | | веќе видена

Доколку сте љубители да си каснете нешто благо секогаш постојат поздрави верзии на вашиот омилен десерт, што во основа би вклучило поздрави намирници, помалку ...
сите 48 | | | веќе видена

Овие стапчиња се одличен избор за вечера, појадок или ужина и најчесто се јадат со јогурт. Потребно е: 200 гр брашно 2 лажици прашок за пециво јајце 1 лаж сол ...
сите 48 | | | веќе видена

Милиони несакани последици има од стравот од модерните контрацептивни средства, стои во извештајот на Светската здравствена организација. Речиси 40 проценти од ...
| | веќе видена

next