Мама 365

Босилекот важи за хербален антибиотик и антисептик кој што позитивно влијае врз нашиот стомак. Особено е корисен за дигестијата и може да биде ефикасен лек за ...
| | веќе видена

Научници од Универзитетот Кјото во Јапонија тврдат дека рибиното масло ја согорува маснотијата околу стомакот и е поефикасно од моментно достапните апчиња и ...
| | веќе видена

Чајот се подготвува многу брзо и лесно од достапни состојки, а потребно е да пиете по една чаша дневно пред ручек. Кога организмот се бори со недостаток на ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако сте одлучиле со доаѓањето на новата година да го замените кафето со здравата алтернатива – чај, треба да знаете дека со вашето тело ќе се случат некои ...
сите 2 | | | веќе видена

Доколку сакаме да водиме здрав живот тогаш мораме да ги вклучиме здравите навики во нашето секојдневие, како и да се придржуваме секојдневно да внесуваме ...
сите 4 | | | веќе видена

Идеален рецепт за сите гурмани. Состојки: 1 главица лук 1 лажица путер 1 лажичка сок од лимон прстофат сол 1/2 килограм мелено месо 100 гр. ситно сецкан кромид ...
сите 58 | | | веќе видена

Стресот е неизбежен во денешно време – доволно е само да гледате вести на ТВ или да го проверите мејлот и сигурно ќе се сретнете со нешто стресно. Премногу ...
| | веќе видена

Не постои човек кој не ги сака слатките карамели кои се топат во уста. Сега можете и самоте да ги направите благодарение на нашиот рецепт. Состојки: -450 гр. ...
сите 17 | | | веќе видена

next