Мама 365

Главоболката во бременоста може да биде непријатна, но во најголем број од случаите таа е безопасна. Најчест вид на главоболка е онаа што ја нарекуваме ...
сите 2 | | | веќе видена

Морковот најчесто се јаде свеж цел или изрендан во салати, но се става во супи, манџи како прилог на месо и слично. Во супите често се комбинира со целер и со ...
сите 10 | | | веќе видена

Морковите содржат бројни витамини помeѓу кои А, каротен за кој се тврди дека помага во решавањето на проблемите со видот. Богати се со витамините Б, Ц, Е и Х а ...
| | веќе видена

Стравот и загриженоста од тоа што може да се промени кај децата може да предизвика чувство на напнатост или некој вид тешкотија. За да го намалат тоа чувство ...
сите 15 | | | веќе видена

Ако сте бремени и ви треба помош како да му соопштите на првото дете дека чекате принова, ви претставуваме неколку начини. Раскажете му приказна Може да му ...
сите 15 | | | веќе видена

next