Мама 365

Многумина од нас кога се соочуваат со јака главоболка, спасот го наоѓаат во аспиринот. Токму она што помага во лекувањето на главоболката е салицинот кој е ...
| | веќе видена

Се подготвува за само петнаесетина минути. Овошјето кое ќе го искористите за подготовка може да биде по ваша желба. Потребни состојки: 4 јајца 250 гр. шеќер ...
сите 68 | | | веќе видена

Постпородилната психоза е најтешкиот облик на постпородилните психички пореметувања. Иако ретко се појавува ( на една во 2000 жени ) психозата е најчеста кај ...
| | веќе видена

Во Народниот театар „Војдан Чернодрински“ во Прилеп в недела премиерно ќе биде изведена претставата за деца „Сонувачот, купувачот и уште нешто“ во режија на ...
сите 20 | | | веќе видена

Вкусната домашна чорба од карфиол и компири послужете ја со леб исчен на коцки. Потребно е: 1 помала главица карфиол (околу 400 грама) 2 компири 1 главица ...
сите 17 | | | веќе видена

Наспроти се што слушавме за млекото додека растевме, се поставува прашањето дали навистина ни треба кравјото млеко за да бидеме здрави. Нутриционистот Валтер ...
сите 2 | | | веќе видена

Новата вест ќе ги разочара сите сладокусци и љубители на чоколадо, бидејќи мораат да ја намалат својата тежина за да ја задоволат новата мерка за намалување на ...
| | веќе видена

Секоја жена е различна па така и секое заздравување не е исто. Некои жени заздравуваат побрзо, други поспоро. Но царскиот рез е комплексна операција што значи ...
| | веќе видена

next