Мама 365

Израдувајте ги децата со вкусни сочни плескавици. Потребно е: една главица кромид 3 чешниња лук 600 гр мелено јунешко месо 2 лаж сол Подготовка: Кромидот и ...
сите 17 | | | веќе видена

Едно истражување на американските научниците покажува дека театарската уметност кај младите има бројни позитивни влијанија врз развој на мозокот. Само една ...
сите 14 | | | веќе видена

Децата често им пркосат на родителите и на авторитетот бидејќи сметаат дека никој не ги разбира, не ги почитува или не обрнува внимание на нивните потреби. За ...
сите 12 | | | веќе видена

За развој на детето и самостојно донесување на одлуки, чувство на самоконтрола и самодоверба кои одат рака под рака со самостојноста се важни за време на ...
сите 27 | | | веќе видена

Постои многу добар одговор на прашањето-зошто треба често да им давате комплименти на другите луѓе? Според Гречен Рубин, автор на книгата „Проект за среќата“ ...
| | веќе видена

Овој еликсир од вино добро делува против исцрпеност, ја враќа силата и го подобрува расположението. Затоа во случај на долготраен замор и исцрпеност, ...
сите 2 | | | веќе видена

next