Мама 365

Нова студија изработена од истражувачи на Универзитетот Бригам Јанг сугерира дека консумирањето на помала количина храна го намалува стареењето на клетките во ...
сите 2 | | | веќе видена

Зелката не само што е вкусна салата и со нејзиното консумирање се внесуваат доста витамини, таа има уште едно лековито својоство кое што малкумина го знаат. ...
| | веќе видена

Сунѓерите за капење се добри за употреба, но ако не се внимава на нивното одржување можат да се претворат во вистинско гнездо на бактерии. Сунѓерот ги симнува ...
| | веќе видена

Вкусна пита за чија подготовка ќе потрошите помалку време отколку што мислите. За да го подготвите тестото потребни ви се следниве производи: – 2 јајца – ½ ...
сите 55 | | | веќе видена

Грижата директно влијае на желудникот, варењето на храната, слезината и панкреасот. Секоја лоша емоција во човечкиот организам може да предизвика разни ...
| | веќе видена

Ако за време на празнициве сте претерале со алкохол и храна, важно е да го промените почетокот на денот и да воведете една нова тајна состојка. Ако сакате да ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако сакате да се ослободите од наталожената нервоза, стрес или депресија, чајот од маточина е решението за вас. Чајот од маточина делува на главата. Помага при ...
сите 2 | | | веќе видена

Доколку жените за време на бременоста биле физички активни, нивните потомци имаат поголеми шанси да се бават со спорт покажува истражувањето на научниците од ...
сите 2 | | | веќе видена

next