Македонија 24

Претседателот на Владата Емил Димитриев и вицепремиерот Владимир Пешевски денеска остварија средба со претставници на синдикатот и на менаџерскиот тим на ...
сите 39 | | | веќе видена

Ситауацијата е стабилна и добра. Сите надлежни институции се на терен и ќе останат и натаму за да одговорат на предизвиците што ќе се појават од најавеното ...
сите 223 | | | веќе видена

Во наредниот период од 6 до 7 дена не` очекува драстична промена на времето поради наидување на поларен бран од северо-западна Европа. Овој бран ќе започне ...
сите 56 | | | веќе видена

Сообраќајните незгоди и опасноста која ги демне учесниците во сообраќајот секојдневно, ја наметнуваат потребата од засилени и сестрани активности на сите ...
сите 29 | | | веќе видена

Претседателот на Владата за спроведување на изборите денес во рамки на акцијата „Ден на дрвото“ засади дрвце во градинката „Ѕвездичка“ во Кочани. Тој истакна ...
сите 20 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес заедно со партиска делегација во Будимпешта оствари средба со премиерот на Република Унгарија, Виктор ...
сите 10 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски кој ја предводеше партискатаделегација во дводневната посета на Баварија очекува истата да резултира со инвестиции во ...
сите 19 | | | веќе видена

Во рамки на посетата на Баварија, партиската делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот Никола Груевски денес оствари средба со стопанска комора во ...
сите 27 | | | веќе видена

Ќе завршат брканиците за патник повеќе меѓу градските автобуси, а патниците пак нема да бираат дали е државен или приватен автобусот. Од 1 јануари и приватните ...
сите 12 | | | веќе видена

Лицата со посебни потреби добија можност да се рекреираат и да вежбаат на справи и реквизити на бесплатни часови, под стручен надзор, во средните училишта на ...
сите 15 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска потпиша меморандум за соработка со три синдикати и со Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија. Со меморандумот се очекува да се ...
сите 44 | | | веќе видена

Членството во Европската Унија за Република Македонија останува приоритет и на тоа ќе бидеме силно фокусирани и во наредниот период. Премиерот за спроведување ...
сите 12 | | | веќе видена

После расколот во СДСМ и вчерашниот револт кој се создаде по објавувањето на листите за пратеници, денеска раскол и во опозициската коалиција. Претседателката ...
сите 34 | | | прочитана: 191 | веќе видена

next