И денес, на свои триесет години, очите ми се насолзуваат кога ќе видам некој сосем непознат татко како ја шета својата мала принцеза по улиците на мојот град. ...
сите 14 | | | прочитана: 594 | веќе видена

Кинси Френч, учителка од Кентаки (САД) на својата свадба ги поканила своите ученици и тоа од целиот клас. Нејзините ученици имаат Даунов синдром, а на свадбата ...
сите 3 | | | веќе видена

Малиот Антонио Мавров (2,5 год) од Добрејци (Струмица) боледува од леукемија и бара финансиска поддршка од секој што може да помогне да се соберат средствата и ...
сите 5 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
| | веќе видена

Откако и предложи брак на неговата девојка овој човек клекна наколена и пред нејзината петгодишна ќерка, брајки од неа да му биде и негова ќерка засекогаш. ...
сите 5 | | | веќе видена

На еден форум неодамна се појави оглас кој стана хит во регионот. Неименувано женско лице, кое од разбирливи прилини не го открива својот идентитет, објавува ...
сите 14 | | | веќе видена

next