Капитал

Uber, во соопштение за медиуми, најави дека наскоро ќе го прекине својот бизнис во Данска. Последното Uber возење во земјата ќе биде на 18 април годинава. ...
сите 4 | | | веќе видена

Во проектот „Претприемничко учење за млади“ ќе се вклучат 60 лица, по 20 од секоја од трите држави. Денес стартуваше проектот „Претприемничко учење за млади“ ...
сите 20 | | | веќе видена

Највисок износ на кредитот може да биде 1,2 милиони денари со фиксна каматна стапка за првата година од 5,5%, без провизија за одобрување и максимален рок од ...
сите 30 | | | веќе видена

Мевлут Чавушоглу, шефот на турската дипломатија се закани дека Турција може да се откаже од спогодбата со Европската унија за мигрантите, која ја склучи од ...
сите 84 | | | веќе видена

“Состојбата е премногу сериозна и тензична. Неопходно е сите политички субјекти во земјата да разберат дека е потребна мала искра за разгорување на ...
сите 39 | | | веќе видена

Отсега Ерсте КардКлуб го има ексклузивното право на издавање и прифаќање на Динерс Клуб картички и понатамошен развој на брендот на териториите на овие три ...
сите 3 | | | веќе видена

Збогатена со бројни функционалности новата платформа поседува понапредни алатки за уште поедноставно користење. Охридска банка Сосиете Женерал – ОБСГ деновиве ...
| | веќе видена

Здравјето е нашето најголемо богатство. Сепак, крајот на зимата и почетокот на пролетта негативно влијаат на луѓето и причинуваат сериозни здравствени ...
| | веќе видена

next