Ќе им помогнеме на граѓаните да можат да отворат сопствен бизнис. Ќе добијат шанса за свој бизнис во бесплатен деловен простор. Државата ќе им помогне. Тоа ...
сите 8 | | | веќе видена

Неопходна е соработка на нашите безбедносни сили со Египет, и нашите армиски сили, која досега е извонредна, оцени претседателот на Република Македонија, ...
сите 112 | | | веќе видена

Сиромашните ќе плаќаат помалку, а богатите ќе плаќаат повеќе. Нашата определба е фер даночен систем Семејствата со најнизок доход ќе бидат целосно ослободени ...
сите 11 | | | веќе видена

Ослободени од партиципација за болничко лекување ќе бидат сите осигуреници во Фондот за здравствено осигурување. Секој граѓанин кој ќе има потреба од лекување ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателот Иванов, престојува во работна посета на Арапската Република Египет, каде што учествуваше на Форум на високо ниво во организација на ...
сите 112 | | | веќе видена

Секое четиричлено семејство кое живее во сиромаштија и не остварува никаков друг приход ќе добие месечно по 12.000 денари од државата. Семејствата со приход ...
сите 32 | | | веќе видена

Оваа мерка, по 12.000 денари за семејствата без приход е само дел од Програмата за извлекување од сиромаштија во Планот за живот. Во него предвидувме и низа ...
сите 32 | | | веќе видена

Зад нас остана година полна со премрежија и пресипитувања – лични и национални – со кого, како и во каква држава ќе живееме. Ќе нѐ има ли за поколенијата или ...
| | веќе видена

За секој купен производ или искористена услуга за коишто државата наплаќа ДДВ преку фискалните сметки, 15% од вкупниот платениот износ за ДДВ ќе се враќаат на ...
сите 7 | | | веќе видена

Честитки за успешниот старт и првата победа на ракометарите. Нека се множат успесите. Вака се сака Македонија и се бори за македонската репрезентација. Браво!!!
сите 20 | | | веќе видена

Честито победа! Горд сум на вас како што е горда и цела Македонија. Честитки до целата екипа и до селекторот. Ви посакувам уште многу победи. Напред за ...
сите 28 | | | веќе видена

Македонската телевизија ќе се финансира државата од Буџетот и од други средства, од приходи на кабелските оператори и од приходи остварени со продажбата на ...
сите 12 | | | веќе видена

Мнозинството граѓани на Македонија дадоа поддршка за демократска Македонија наспроти режим. Режимот е срушен со пенкало и глас. Исто така, силна поддршка од ...
сите 12 | | | веќе видена

Да, планирам кадровски промени и освежувања. И тоа најмногу во т.н. трет ешалон. Одејќи во кампањата од место до место, увидов дека во многу места има оправдан ...
сите 15 | | | веќе видена

За 5 дена, граѓаните на Македонија, поради несериозната власт којашто во студ ги остави без домашна струја ќе платат огромни речиси 2.000.000 евра! На ...
сите 181 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов денеска го врачи мандатот за состав на Влада на Република Македонија на г. Никола Груевски, претседател ...
| | веќе видена

Ќе се обидам да составам Влада, но не по секоја цена. Ако се оди по досегашните установени принципи во Македонија, би требало да составам Влада. Ако се ...
сите 32 | | | веќе видена

Претседателот Иванов и неговата сопруга, г-ѓа Маја Иванова, вечерва во црквата „Рождество на Пресвета Богородица“ во Скопје присуствуваа на традиционалниот ...
сите 24 | | | веќе видена

Денеска ги посетив моите пријатели, штитениците од Заводот за заштита и рехабилитација во Банско. На денот кога го славиме раѓањето нов живот, во пријатна ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателот Иванов заедно со сопругата, г-ѓа Маја Иванова, денеска присуствуваа на централното одбележување на Рождеството Христово - Божик во Соборниот храм ...
сите 55 | | | веќе видена

next