Докторите во Индија од стомакот на една жена извадиле 150 живи црви, а некои од нив биле долги и по 25 см. Неха Бегум (22) од северна Индија со месеци страдала ...
сите 4 | | | веќе видена

За гледаност, продуцентите на ова шпанско забавно ТВ шоу се ќе направат! Водителката требаше да ги послужи гостите со „чудотворниот“ напиток! И додека згодната ...
сите 16 | | | веќе видена

Пејачката Катарина Грујиќ веќе долго време е со своето момче Немања, а сведок за нивната врска се многуте фотографии на социјалните мрежа. Овој пат Немања ...
| | веќе видена

Овен Ќе ги забележувате површните и напнати меѓучовечки однос во својата околина. Би можеле да чуете неповолна работна вест или ќе ги трпите нервозата и ...
сите 15 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 7 јануари. Денеска е Собор на св. Јован Крстител. Уште од првите векови Црквата утврдила овој ангел ...
сите 408 | | | веќе видена

Драгана Мирковиќ денеска го слави својот 49 роденден, а кога станува збор за неа тоа не смее да помине како “обично“ случување. Фолк ѕвездата на полноќ почнала ...
сите 6 | | | веќе видена

,,Да не даде Господ да влезеш во болниците македонски, тешко тебе", вака го започнува разговорот младо момчњ коњ заврши во една од државните болници во Скопје. ...
| | веќе видена

Ким Кардашијан во Њујорк ја снимаше улогата за филмот "Oceans 8", а по тој повод на црвениот тепих се појави во гламурозно издание. Но, еден детал го уништи ...
сите 2 | | | веќе видена

Во обид да земе изјава по фрлањето на крстот, новинарот на Сител Александар Спасовски – Сарма влезе во физичка пресметка со обезбедувањето кое не му дозволи да ...
сите 269 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишниот Петар Рупески од населбата Варош беше најсреќен меѓу неколкуте стотини верници кои денеска влегоа во студените води на Охридското ...
сите 408 | | | веќе видена

Положениот крст во водите на Вардар, по повод големиот христијански празник Богојавленије Водици го фати охриѓанецот Бобан Павловски.   Голем број на верници, ...
сите 408 | | | веќе видена

next