Ширум Европа во јануари оваа година била забележана мало, но загрижувачко ниво на радијација, а научниците безуспешно се обидуваат да откријат од каде ...
сите 17 | | | веќе видена

Три ипол години по смртта на пејачот Душан Љубисављевиќ – Дуле, неговата сопруга Љупка првпат јавно проговори во јавноста за губењето на својот сакан. Љупка ...
сите 7 | | | прочитана: 3267 | веќе видена

Еве кои пратеници земале 200.000 евра за патни трошоци во 2016г. иако не беа на ниедна седница на собранието. Близу 11 милиони денари или 180 илјади евра, зеле ...
| | веќе видена

Јубилејната „Златна бубамара 20“ се одржа, а овациите се уште не стивнуваат. На еден начин заштитниот лик на овој спектакл Сашко Коцев и овој пат „растури“ ...
сите 25 | | | прочитана: 154 | веќе видена

Овен Новонастанатите ситуации на работното место од вас ќе бараат поголема ефикасност, рационалност и одлучност. Се наоѓате во една навистина критична состојба ...
сите 16 | | | веќе видена

next